ŁUKASZ ŚRÓDKA

Łukasz Śródka urodził się 4 września 1981 roku we Wrocławiu. Ukończył studia literaturoznawcze na Uniwersytecie Wrocławskim oraz menedżerskie studia podyplomowe w Western Town College w Toronto (Kanada).

Reżyser, scenarzysta, kolorysta, operator obrazu i producent filmowy. Współzałożyciel niezależnego studia filmowego Camera Nera. Autor kilkudziesięciu krótkich form filmowych o charakterze dokumentalnym, fabularnym, eksperymentalnym i komercyjnym oraz pełnometrażowego filmu dokumentalnego „W absolutnej ciszy”. Laureat IX Dolnośląskiego Konkursu Filmowego oraz innych polskich i międzynarodowych nagród filmowych. Swoje prace prezentował na festiwalach w Polsce, Europie, Ameryce Północnej i Azji. Posiada wszechstronne wykształcenie oraz doświadczenie zawodowe, żył i pracował w 4 różnych krajach, porozumiewa się płynnie po polsku, włosku, hiszpańsku i angielsku.

      CAMERA NERA

Camera Nera jest niezależnym studiem filmowym założonym w 2012 roku przez Valerię Cocco i Łukasza Śródkę. Realizuje filmy eksperymentalne, fabularne, dokumentalne i komercyjne. Proces produkcji filmowej rozumiany jest jako wewnętrzny imperatyw przekładania otaczającego nas świata na język sztuki. Proces artystyczny jako synergia doświadczeń i dyscyplin skierowana na poszukiwanie dialogu z widzem. Efektem tego dialogu są prezentacje projektów w ramach wielu polskich, europejskich i światowych festiwali filmowych, a także nagrody dla projektów krótko- i pełnometrażowych.

 

Producentem „W absolutnej ciszy” jest niezależne studio filmowe Camera Nera, film powstał w koprodukcji z Odra-Film i został dofinansowany ze środków Miasta Wrocławia i Województwa Dolnośląskiego w ramach Dolnośląskiego Konkursu Filmowego. Jego oficjalna premiera odbyła się w Dolnośląskim Centrum Filmowym 20 czerwca 2017 roku.

Kierownik produkcji: Agnieszka Wierszałowicz | Grafika: Magdalena Jaskułowska, Łukasz Kujawski, Łukasz Grynda | Korekcja barwna: Łukasz Śródka | Udźwiękowienie: Maciej Uniatowicz | Muzyka: Dominik Śródka, Michał Szablowski | Montaż: Jakub Stachecki | Zdjęcia: Łukasz Śródka | Drugi reżyser: Valeria Cocco | Scenariusz i reżyseria: Łukasz Śródka